Cinsel Hayat

Evlilik Sonrası Cinsel Hayatınızda Değişenler

Cinsel Bilim ·
Evlilik Sonrası Cinsel Hayatınızda Değişenler

İlişkinizin farklı aşamaları boyunca cinsel yaşamınızın değişmesini bekleyebilirsiniz . İlk çıkmaya başladığınız zamanki tutkunun boğazından, partnerinizin en çok neyi sevdiğini öğrenmeye kadar, yakınlığın bir evrimi. Ve eğer sonsuza dek aşamaya (yani evlilik) yaptıysanız, cinsel yaşamınız bir kez daha değişecektir.

Bu, daha kötü olacağı anlamına gelmez – sonuçta, uzun zamandır bu kişiyle birliktesiniz ve onları herkesten daha iyi tanıyorsunuz. Ancak eşinizle bu noktaya geldiyseniz (veya üzereyseniz ) evlilikten sonra cinsiyetin nasıl değiştiğini merak ediyor olabilirsiniz. Tam olarak ne bekleyeceğinizi bilmenize yardımcı olmak için, koridorda yürüdükten sonra cinsel yaşamınızın gelişecek en iyi yollarını derledik.

Evlilikten sonra cinsiyetin değişme yolları

Seks daha kısa olacak

Daha iyi veya daha kötü için, birkaç yıllık sevişme seansları birkaç yıllık evlilikten sonra genellikle masadan çıkar. Bu arada bir daha uzun karşılaşmalarla uğraşmayacağınız anlamına gelmez, ama muhtemelen sadece çok özel durumlarda. Bir ilişki uzmanı ve koçu NaDasha Elkerson , “Bu birkaç nedenden dolayı olur .” “Takım olarak yapmanız gereken tüm danışmanlıklarla hayat daha da karmaşıklaşıyor ve boş zamanınız kısalıyor.”

Bu özellikle çocuklarınız varsa doğrudur, çünkü ne zaman kesintiye uğrayabileceğinizi asla bilemezsiniz. “Bir ton zamanın olmadığında, bir şipşak bir sanat formu haline gelir.” Çocuklarınız varsa, ebeveynlikten sonra inanılmaz bir seks yapmak için.

Ama aynı zamanda daha verimli olacak

Hızlı ve öfkeli yaklaşımın faydaları yok. Elkerson, “Daha hızlı olmasının en iyi nedeni, yıllar boyunca birbirinizi çok iyi anlayacağınız ve her ikinizin de diğerinde hazzın kilidini açmak için ‘kombinasyonu’ bileceğidir.” Başka bir deyişle, ikiniz de işi bitirmede profesyonel olacaksınız.

Programlayacaksınız

Seks yapmak için zaman ayırmak bu romantik gelmeyebilir, ama bizimle birlikte. Lisanslı bir evlilik ve aile terapisti ve ilişki uzmanı Weena Cullins , “Evli çiftler iş ve ev hayatı etrafında bir ritim geliştirmeye başladığında, evli cinsiyet etrafında da bir ritim geliştiriyorlar” diyor . “Ortaklar çıkarken ve birlikte yaşamadıklarında, birbirlerini görme şansı bulduğunda, özellikle de bu fırsatlar çok azsa, sevişmek gerçekçi.

Bununla birlikte, bir çift birlikte yaşadığında, birbirlerine daha fazla fiziksel erişimleri olabilir, ancak yine de çalışma programlarının ve diğer taahhütlerinin talepleriyle sınırlı hissediyorlar. Bu anlamda, programlama yaklaşımı oldukça harika çünkü hem seks yapmayı önemsediğinizi hem de bunu yapmak için yeterli zamanınız olacağını teyit ediyor.

Daha rahat hissedecek

Evet okuduğun doğru. “Birbirinizi ne kadar uzun süre tanırsanız, eşinize keyif vermek için ne yapacağınızı o kadar iyi bilirsiniz,” diyor Elkerson. “Zevk daha yoğundur, çünkü daha az belirsiz anlar vardır. Birbirinizi çok iyi tanıyorsunuz ve rahat hissediyorsunuz ve rahatlama orgazm olabilmek anlamına geliyor.”

Ayrıca daha yüksek bir aşinalık seviyesine sahip olmanın deney yapmayı kolaylaştırabileceğini ve bu da ilginç ve tutkulu kalmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Ne zaman ve nerede olduğu konusunda daha dikkatli olursunuz

Cullins, “Arkadaşlık aşamasında, tutkuların o kadar derin koşması çiftlerin nerede ve nasıl seks yaptıkları konusunda oldukça kaygısız oldukları nadir değildir” diyor. “Tutku sıcağında veya hatta kirlenmiş çarşaflarda kıyafetleri koparmak, cinsel bağlantı yapıldığı sürece büyük bir sorun değil. Müşterilerim şevkli bir şekilde, bir çarşafı kanepeye veya yatağa koymayı veya kıyafetlerini dikkatlice çıkarmayı düşündüklerini bildiriyorlar. sevişmeden önce, fiilen harekete geçmek istediklerinde, aynı zamanda güzel şeylerini de korumak istediklerini belirtiyorlar! ”

Ama muhtemelen başka şekillerde daha riskli olacaksınız

Prezervatif gibi bir zamanlar tam bir gereklilik olan önlem eşyalarının cinsel yaşamınızdan çıkma olasılığı yüksektir. Aynı durum, diğer doğum kontrol ve koruma yöntemleri için de geçerlidir, çünkü “hamilelik korkusu veya CYBE azaltılabilir” , bir seks danışmanı, yazar ve William & Mary kolejinde Erkeklik Çalışmaları eğitmeni Eric Marlowe Garrison diyor .

Muhtemelen daha çok aşık hissedeceksiniz, şehvet içinde daha az hissedeceksiniz

Bazen eşinizle uzun süre birlikte olmak, güçlü cinsel cazibe duygularının, daha az odaklanmış ve cinsiyete bağımlı olan daha derin, daha duygusal olarak yüklü bir aşk türüne dönüşmesine neden olabilir. Kaliforniya’da lisanslı bir evlilik ve aile terapisti Lisa Bahar , “Bu güvenli ve sağlıklı, ancak cinsel çekim ve şehvetin ‘coşkusu azalıyor” diyor .

Daha az deneme yapabilirsiniz

Ama kesinlikle bu şekilde olmak zorunda değil. “Çiftler kişiliğini kabul olarak cinsel deneyim mutlu evli çiftler farkında değil ‘ortalama, mutlu evli çift,’ bırakabiliriz yapmak , salıncak yapmak seks oyuncakları var, bunu denemeyi BDSM ile ve yapmak izle porno!” Garnizon açıklıyor. Bu nedenle, cinsel yaşamınızda maceracı olma eğilimi, ilişkiniz devam ederken genellikle azalırken, sıkılmaktan kaçınmak için şeyleri baharatlamak için kesinlikle çaba gösterebilirsiniz.

Artık romantik süslere ihtiyacınız yok

Belki de kurunuz gül yaprağı kaplı yataklar ve şehvetli köpük banyoları ile doluydu, ancak ortaklığınız geliştikçe bu hareketler düşme eğilimindedir. “İlişkiler terapisti ve çevrimiçi ilişki topluluğu Relationup kurucusu LCSW olan Rhonda Milrad,“ Çiftler birbirleriyle güvende ve şikayetçi oluyorlar ve artık partnerlerini woo için çaba sarf etme gereği duymuyorlar ”diyor .

Yatak odasına her gittiğinizde bu şeyleri yapmak kesinlikle gerekli olmasa da (bkz: daha önce bahsedilen quickie’nin erdemleri), arada sırada romantizm faktörünü bilinçli olarak yükseltmek için işleri daha heyecan verici hale getirebilir.

Cinsiyetin yeni bir anlam kazanıyor

Daha önce seks sadece eğlenceliydi, ama şimdi evli seks hamile kalmakla ilgili olabilirdi. Bazı çiftler için hamile kalmak çok kolay, ancak diğerleri için istenen hedefe ulaşmak için dikkatli planlama yapmak gerekiyor. “Çiftler, bir kadının yumurtlama penceresi sırasında (her ay birkaç saat kadar küçük olabilen) samimi olmaları gerektiğini öğrendiğinde, baskı, endişe, hayal kırıklığı ve bazen kızgınlık duygularına neden olabilir.”

Bazen baskı performans kaygısına neden olabilir, ancak gebe kalmanın amacı da cinselliği daha anlamlı hale getirebilir.

Muhtemelen daha az sıklıkta olacaktır

Elkerson, “Başlangıçta sıcak ve ağır olabilirdi, ama bir süre evliyseniz, cinsiyetin daha az görülmesi nadir değildir” diyor. “Bu, kimsenin sadakatsiz veya daha az çekici olduğu anlamına gelmez, bu sadece size ve ilişkinize olan bir yaşam belirtisidir.” Temel olarak, sadece kurs için eşit.

Veya daha sık olabilir

Garrison, bu özellikle evlilikten önce ayrı veya farklı şehirlerde yaşayan çiftler için geçerlidir. İstediğiniz zaman seks yapabilme yeniliği, yeni birlikte yaşamak için süper sık ​​sık boğuşmalar yapabilir.

Bazen sıkıcı olabilir

Hangi pozisyonların sizin için iyi çalıştığını, eşinizi neyin çalıştırdığını ve işi elinizin arkası gibi nasıl yapacağınızı biliyorsunuz. Ancak bazen, aynı şeyi tekrar tekrar yapmak biraz monoton olabilir. Elkerson, “Mutlaka daha az aşık ya da daha az çekici değilsin,” diyor. Bazen insanlar uzun süre birlikte olduktan sonra tembelleşirler. “Evli cinsiyetin eskisinden daha az ilginç olduğunu fark ederseniz, iyi bir coşku ile yeni bir şeyler deneyin” diye öneriyor. “Eşinizi şaşırtacak ve belki de kendilerine yeni bir şeyler denemeleri için ilham vereceksiniz.”

 Doğrudan konuya gireceksiniz

“Evlendikten sonra daha az ön sevişme var,” diyor Milrad. Temel olarak bunun nedeni orgazm ve bitirmek. “Bu genellikle oluşur, çünkü buluşma aşamasındayken partnerinizin ilgisini kazanmaya ve korumaya çalışıyorsunuz ve ilişkide hissettiğiniz güvensizlik sizi sevişmeye çaba ve dikkat çekmek için motive ediyor” diyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu şekilde olması için bir neden yok. Sayfalar arasında zamanınızın süper hızlı doğasını sevmiyorsanız, yapmanız gereken tek şey ön sevişme ve romantizme biraz daha odaklanmak için çaba sarf etmektir.

İniş ve çıkışlarınız olacak

Her şey evli cinsiyet kategorisine yerleşmekle birlikte, daha önce seks yaptığınızdan daha fazla seks yaptığınız zamanlar olması da muhtemeldir. Elkerson, “Seks her zaman değişecek, çünkü birlikte yaşamak için bütün bir yaşam süreniz var” diyor. “Eğer bir aşamadaysanız, sabırlı olun; başka bir aşama geliyor. ‘Ruh hali içinde olmak için beklemek yerine seks yapmaya açık kalırsanız, ona hevesli bir çaba gösterin ve eğlenmeye çalışın, gelecek yıllar boyunca tatmin edici bir cinsel yaşam. ”

Romantik İlişki Sorunları: Cinsellik
Erkekler Neden Seks Sonrası Uykuya dalar
Vajinal Orgazm Olmak İçin En İyi 13 Seks Pozisyonu


Haber Bülteni

Sağlıklı Cinsel Yaşam Hakkında Bilgilerden Haberdar Olmak İçin!