Cinsel Hayat

Yoga İle Cinsel Hayatınızı Farklılaştıracak Hareketler

Cinsel Bilim ·
Yoga İle Cinsel Hayatınızı Farklılaştıracak Hareketler

Yoganın birçok belirgin faydası vardır bunların biride cinsellik Yoganın cinsel yaşamda önemli hareketlerini sizler için derledik.

1. Tahta

Yapın: Sanki bir push-up yapmak üzereymiş gibi yüzüstü yere yatırın. Ayaklarınızın topları üzerinde kalın, derin nefes alın ve sonra kollarınız düz olana kadar yukarı doğru iterken nefes verin. Vücudunuzu bir tahta kadar düz tutarken mümkün olduğunca uzatmaya çalışın. 30 saniye basılı tutun.

Cinsel faydaları: Omurganızı uzatır ve abs ve cinsel çekirdeğinizi (pelvis ve perine) tonlarken omuzlarınızı ve bel kaslarınızı güçlendirir.

2. Yukarı doğru köpek

Yapın: Ayaklarınız üstündeki bu zaman dengesi dışında, tahta için yaptığınız gibi başlayın. Kollarınızı düzeltin, sırtınızı kavrayın ve gövdenizi yukarı doğru itin. Paspasınıza dokunan tek şey ellerinizin avuç içi ve ayaklarınızın üst kısımları olmalıdır. 30 saniye basılı tutun.

Cinsel faydaları: Cinsel çekirdeğinize kan akışını artırır, bel esnekliğini artırır ve bilek, kol ve karın gücünü geliştirir.

3. Kelebek

Yapın: Oturmuş pozisyonda, ayak tabanlarınızı bir araya getirin. Parmaklarınızı ayaklarınızın etrafında sıkın. Teneffüs edin ve başınızın üst kısmı tavana bakacak ve çeneniz göğsünüze bakacak şekilde nefes verin. Sonra nefes alın ve kollarınızı ve dirseklerinizi iç uyluklarınızın veya dizlerinizin üzerine bastırın. Karnınızı boş tutun (göbeğinizi omurganıza doğru çekin). Normal nefes alın ve 30 saniye tutun.

Cinsel faydaları: Pelvisinize kan akışını arttırır, kaygı ve yorgunluğu azaltır ve üreme, sinir ve solunum sistemlerinizi uyarır.

4. Sakin ol

Yapın: Ellerinizi ve dizlerinizi alın. Poponuzu topuklarınıza indirin ve başınızı yere koyun. Avuç içleriniz (ayaklarınızın yanında) tavana bakacak şekilde kollarınızı vücudunuzun yanında dinlendirin. Derin nefes alın ve midenizi uyluklarınıza doğru bastırın. Bir dakika bekle.

Cinsel faydaları: Sırtını gevşetir, kalçaları açar, pelvik kan akışını arttırır ve beyni rahatlatır.

Romantik İlişki Sorunları: Cinsellik
Erkekler Neden Seks Sonrası Uykuya dalar
Vajinal Orgazm Olmak İçin En İyi 13 Seks Pozisyonu


Haber Bülteni

Sağlıklı Cinsel Yaşam Hakkında Bilgilerden Haberdar Olmak İçin!