Cinsel Sağlık

Penisiniz İçin En İyi 13 Gıda

Cinsel Bilim ·
Penisiniz İçin En İyi 13 Gıda

Ne yediğiniz bilmek cinsel sağlığınız için de çok önemlidir ve ereksiyon gücünden sperm hareketliliğine kadar her şeyi etkileyebilir. Araştırmalar, yaygın vitaminler ve daha az bilinen bitki özleri gibi spesifik besin maddelerinin penis performansının bazı yönleri üzerinde olumlu etkileri olabileceğini göstermektedir. En iyi penis sağlığı için tüketmeniz gereken cinsel süper yiyeceklerin en iyi örneklerini topladık.

Ispanak

İştah bastırıcı bileşikler açısından zengin bir yeşil olan ıspanak yemek, sadece daha iyi çıplak görünmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kemerin altındaki kan akışını da artırır. “Ispanak, kan damarlarındaki iltihaplanmayı azaltan ve böylece kan akışını artıran bir mineral olan magnezyum açısından zengindir.

Kahve

Penis sağlığınızı iyileştirmek için bir şeyler tüketmek söz konusu olduğunda, içecekleri itibarsızlaştırmamalısınız. Texas Üniversitesi’nden 2015 yılında yapılan bir araştırma, günde iki ila üç fincan java içen  erkeklerin – veya diğer içeceklerden 85 ila 170 miligram kafein – erkeklerin yedi miligram tüketenlerden erektil disfonksiyona sahip olma olasılığının yüzde 42 daha az olduğunu buldu. uyarıcı günlük. Dahası, dört ila yedi fincan geri atanların, kafeinsiz meslektaşlarına göre bu duruma sahip olma olasılıkları yüzde 39 daha azdır. Eğilim aşırı kilolu, obez ve hipertansif erkekler arasında geçerlidir, ancak diyabeti olanlar için değil, genellikle soruna neden olan bir durumdur.

Peki, kahve içmek tam olarak nasıl güçleniyor? Bilim adamları, uyarıcının vücutta nihayetinde penise kan akışını artıran bir dizi reaksiyonu tetiklediğini söylüyor.

Domates

Erkekliğinizi korumak için marinara’yı ikiye katlayın. Kanser Epidemiyolojisi, Biyobelirteçler ve Önleme dergisinde yayınlanan 2014 tarihli bir araştırmaya göre, her hafta 10 porsiyondan fazla domates yiyen erkeklerin prostat kanseri gelişme riski yüzde 18 daha düşük. Bu, DNA ve hücre hasarına neden olabilecek toksinlerle savaşan bir antioksidan olan likopen sayesinde.

Gebe kalmak istiyorsanız, domatesleri stoklamayı düşünebilirsiniz. Bir başka 2019 çalışması da bahçe sebzelerinin sperm morfolojisini (şekil) iyileştirebileceğini buldu.

Bitter çikolata

Çikolata, isteklerinizi tatmin edecek ve aynı zamanda penis sağlığınızı artıracak bir besindir. Kakao , ruh halini artıran hormon serotonin seviyelerini arttırır . Beyindeki daha fazla serotonin ile stres seviyeleriniz daha düşük , libidonuz daha yüksektir ve orgazma ulaşma olasılığınız daha yüksektir. Ve hepsi bu değil: İngiliz Beslenme Dergisi’nde yayınlanan araştırmalar , kakaonun da kan akışını arttırdığını ve kan damarlarını gevşeterek tüm doğru bölgelere kan gönderdiğini gösteriyor.

Acı sos

Acı sos penis sağlığınız için en iyi çeşnilerden biridir. Fizyoloji ve Davranış’ta yayınlanan 2015 yılında yapılan bir araştırma , baharatlı yiyecekleri tadı olan erkeklerin, ısıyı kaldıramayanlara göre daha yüksek testosteron seviyelerine sahip olduklarını buldu. Ankete katılan 114 erkek katılımcıdan araştırmacılar, sık acı sos kullanımı ile daha yüksek testosteron seviyeleri arasında açık bir korelasyon gördüler. Çalışma yazarları, bunun kısmen biberdeki ateşli bileşik olan kapsaisin’e bağlı olabileceğini ve diğer çalışmaların da testosteron seviyelerinin artmasıyla ilişkili olduğunu öne sürmektedir.

Yeşil çay

Yeşil çay, kateşinler adı verilen ve göbek yağını patlattığı ve karaciğerin yağı enerjiye dönüştürme kapasitesini hızlandırdığı gösterilen bileşikler bakımından zengindir. Ama hepsi bu kadar değil: Kateşinler bacaklarınız arasında kan akışını teşvik ederek arzuyu da artırır.

Bjork’e göre, kateşinler “kan damarı hücrelerinin, kan damarlarının boyutunu artıran ve daha fazla kan akışına yol açan nitrik oksit salmasına neden oluyor.” Cinsel organlara kan akışı cinsel heyecana eşittir, bu yüzden şeyleri yudumlamak, onu almak istemenizi sağlar . Bjork, tüm etkileri hissetmek için günde dört bardak içmenizi önerir.

Kiraz

Doğanın şekeri, cinsel yaşamınız için kiraz bombası olabilir. Kirazlar antosiyaninler , plak arterlerinizi temizleyen ve kanın serbestçe akmasını sağlayan bitki kimyasalları açısından zengindir . Onları düzenli bir atıştırmalık yapın: Bir fincan 100 kaloriden daha az saat alır ve B vitaminleri, kanserle savaşan flavonoidler ve üç gram lif içerir.

Somon

Yabani somon, sardalya ve ton balığı gibi yağlı soğuk su balıklarının omega-3 yağ asitleri ile taştığı bir sır değil, işte bilmediğiniz bir şey: Besin sadece kalbinize fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda beyindeki dopamin seviyelerini yükseltir .

Dopamindeki bu artış, dolaşımı ve kan akışını iyileştirerek uyarılmayı tetikler. Dahası, “dopamin sizi daha rahat ve eşinize bağlı hissettirecek, bu da cinselliği daha eğlenceli hale getiriyor,” diyor psikoterapist ve seks uzmanı Tammy Nelson . Penis sağlığınız söz konusu olduğunda, balık yemek beyinsizdir!

Şarap

Aynı anda libido’nuzu artırmanın ve o tarih öncesi titremeleri sakinleştirmenin bir yolunu arıyorsanız, kendinize bir bardak kırmızı şarap dökün. Beslenme Dergisi’nde basılan 2012 tarihli bir araştırmaya göre , vino testosteron seviyenizi yükseltebilir.

Laboratuar testlerinde, araştırmacılar, şaraptaki bir bileşik olan quercetin’in, vücudun testosteron salgılamasına neden olan bir enzimi bloke ettiğini ve böylece kandaki dolaşım miktarını artırdığını buldular. Wine’ın zengin antioksidan profili, arter duvarlarını rahatlatan nitrik oksit üretimini de tetikler. Bu, güneydeki kan akışını arttırır ve cinsel heyecan hissi yaratır.

Havuç

Doğurganlık ve Sterilite dergisinde yayınlanan 2013 tarihli bir araştırma , çeşitli meyve ve sebzelerin sperm kalitesi üzerindeki etkisini analiz etti. Havuçların sperm sayısı ve motilitesi üzerinde en iyi sonuçlara sahip olduğunu keşfetti – spermin bir yumurtaya doğru yüzebilme yeteneğini tanımlamak için kullanılan bir terim. En fazla havuç yiyen erkekler sperm performansını yüzde 6,5 ila 8 oranında artırdılar. Çalışmanın arkasındaki Harvard araştırmacıları, artışı karotenoidlere, havuçtaki vücudun A vitamini üretmesine yardımcı olan güçlü antioksidatif bileşiklere bağlamaktadır.

Yulaf

Bir dahaki sefere tarihinizin büyük O’ya ulaşmasına yardımcı olmak istediğinizde, biraz yulaf ezmesi tercih edin. Popüler kahvaltılık tahıl, erektil disfonksiyonu tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan bir amino asit olan l-argininin iyi bir kaynağıdır .

Patates

Patates, ister beyaz ister tatlı çeşitte olsunlar, büyük bir potasyum kaynağıdır. Bu besin dolaşımını arttırır , bu da kanın gitmesi gereken yere akmasını sağlar ve yatak odası zevkinizi artırır. (Ayrıca tuzla ilgili şişkinliği de önler, böylece daha sıcak bir gövdeye sahip olursunuz.)

Nar

Endokrinoloji Derneği tarafından düzenlenen 2012 konferansında sunulan bir çalışmada , kan akışını destekleyen antioksidanlar açısından zengin olan nar suyunun testosteron seviyelerini iyileştirmeye ve ruh halini artırmaya yardımcı olabileceği bulundu. Özellikle, denekler sadece iki hafta boyunca nar suyu tükettiğinde, tükürük testosteronunda yüzde 24 artış gördüler.

50 Yaşından Sonra Sağlıklı Bir Cinsel Yaşam Sağlamanın 50 Yolu
Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır?
HIV (AIDS) Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır ve Tedavisi Nedir?


Haber Bülteni

Sağlıklı Cinsel Yaşam Hakkında Bilgilerden Haberdar Olmak İçin!